Maasikas


Istutamine: istutamiseks sobivaim on jahe ning pilvine ilm. Enne istutamist tuleb maa piisavalt märjaks kasta. Õige istutussügavus on eriti tähtis. Juurekael peab jääma maapinnaga tasa. Liiga kõrge istutuse korral jääb taim tuikuma, ei arene edasi ning juured võivad kuivada. Liiga sügavale istutatud taimed jäävad kängu ja võivad hukkuda. Taime juured peavad istutusjärgselt jääma otse alla. Mingil juhul ei tohi keerata juuri kahekorra , otsad ülespoole. Liiga pikkade juurte korral võib neid lühemaks kärpida. Istutamise hõlbustamiseks kasutatakse spetsiaalset istutusharki. Ootepeenra taime suure juure tõttu tuleb istutusauk ette teha.
Istutusjärgne hooldamine: esimese kahe nädala jooksul pärast istutamist peab tagama taimedele piisava pealtniisutuse. Mida suurem on taim, seda raskem on taimele tagada head starti.

Phytophtora cactorum- seene põhjustatavaid haigusi võib tõrjuda profülaktiliselt enne istutamist. Taimede töötlemisega hoiame ära seenhaigusesse nakatumise ja selle levimise. Paljasjuursed taimed uputatakse 0,5-1 tunniks 0,3%-sse Aliette 80 WG lahusesse. Pärast nimetatud lahuses hoidmist võib taimi hoida veel 10 minutit Humistari lahuses. Humistar soodustab narmasjuurte teket ja sellega paraneb vee ning toitainete omastatavus. Aliette asemel võib kasutada sama edukalt väetisepõhist Phosficut, mis ongi viimasel ajal Euroopas suuremat kasutamist leidnud. Seda kasutatakse 0,5 dl 10 liitri kohta, lahusena taimede sisse kastmiseks, 2-4 l/ha pritsimisel või 4-8 l/ha tilgavooliku kaudu kastmisel.                                                                                        
                                     Mees teab, mis mees räägib! Nõuanded pärinevad Eesti 2015.a parima põllumehe 
                                ja Eesti suurima maasikakasvataja Valdis Kaskema kodulehelt www.eestimaasikas.ee


 

Aedmaasikas 'Polka'

  

 

Toode:
Fragaria ananassa

Viljad säravpunased, keskmised kuni suured, ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha väga hea maitsega. Puhmik on keskmise kasvutugevusega. Lehed lopsakad, esineb neljatisi ja viietisi lehti. Tütartaimi annab rikkalikult.  'Polka' on hea saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vajab lõpumarjade peenenemise vältimiseks kastmist ja väetamist. Sort aretatud Hollandis. Eesti ärilistes istandikes praegu laialt levinud maasikasort.


 

Aedmaasikas 'Sonata'

  

 

Toode:
Fragaria ananassa

Viljad on suured ja säravpunased, mahlased ja väga maitsvad. Hea käitlemiskindlusega, sobivad nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Varasepoolsed, valmivad mõned päevad varem kui 'Polka'- maasikad. Sort on ristand sortidest 'Polka' ja 'Elsanta'. Hea talvekindlusega ja vastupidav jahukastele. Tütartaimi annab mõõdukalt. 


 

Aedmaasikas 'Ostara'

  

 

Toode:
Fragaria ananassa

Viljad on keskmise suurusega, helepunased ja koonusjad. Viljaliha võrdlemisi pehme. Puhmas jõulise kasvu ja tihedusega ning tumeroheliste lehtedega. Tütartaimi annab suhteliselt vähe. Suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik hahkhallitusele. Saagikas sort, saagikande aeg kestab juulist kuni külmadeni.